if_photoif_put_inmenu
Центр комплектації Ceresit
Зателефонуйте нам!
+38 (097) +38 (097) 671-35-44 Показати

Пінопласт чі мінеральна вата

13 серпня 2014

Пінопласт або мінераловатні плити? Коефіцієнти теплопровідності для обох матеріалів дуже схожі. Отже, економія у споживанні  енергії буде однаковою в разі однакових товщин теплоізоляційних плит. Обидва рішення мають свої переваги. Обидва можуть бути використані  як на новозведених будинках, так і на експлуатованих. Однак між пенополістір і мінеральною ватою є відмінності, які можуть зіграти  вирішальну роль у виборі системи.

Переваги та недоліки плит з пінополістиролу

Пінопласт не є гігроскопічним і, відповідно, під впливом вологи не втрачає термоізоляційних властивостей. Періодичну появу  конденсації водяної пари, яке може мати місце по товщині пінополістиролу, не матиме серйозних наслідків. Незважаючи на те, що  це полімер, він не містить шкідливих для здоров'я речовин. Пінополістирол дуже легкий і має хороші характеристики міцності (міцність  на розрив & ndash; близько 80 кПа, а міцність на стиск & ndash; близько 130 кПа). Напруга при 10% стисненні пінополістиролу, становить близько 80 кПа. Пінополістирол  більш технологічний завдяки таким характеристикам міцності. До недоліків пінополістиролу можна віднести невисокі звукоізоляційні  властивості. Низький коефіцієнт паропроникності: близько 12х106 г / (м.ч.Па). Температура вище + 90 & deg; С може подразрушать пінополістирол, він нестійкий  до впливів більшості органічних розчинників. В системі скріпленої теплоізоляції можна використовувати пінополістирол, що задовольняє  вимоги стандарту ДСТУ Б.В.2.7894. Крім того, цей матеріал не повинен поширювати вогонь, тобто він повинен бути самозатухаючим, а також  мати заявлену виробником стабільність розмірів (після періоду витримки в 1,52 місяця). Плити з пінополістиролу, нарізані з витриманих  блоків, повинні бути плоскими і зі стабільними розмірами.

Переваги та недоліки мінераловатних плит

Мінераловатні плити стійкі до впливу високих температур. Виготовлені з натуральних гірських порід, волокна вати починають плавитися  тільки через дві години впливу температури & gt; 1000 & deg; С. Гірше йдуть справи з термоустойчивостью в'яжучих і гидрофобизаторов, але, в будь-якому випадку,  мінераловатна плита вважається негорючим матеріалом. Вони володіють також стійкістю до впливу більшості хімічних речовин. Коефіцієнт  паропроникності досить високий і становить приблизно 480х106 г / (м.ч.Па). Це забезпечує вільне проникнення водяної пари. Уже згадувані  гідрофобізатори знижують капілярне водопоглинання і насичення плити вологою, що міститься в повітрі. Плити з мінеральної вати значно  важче полістирольних, мають низьку жорсткість і відносно невисоку міцність. При 10% стисненні напруга становить 30 & ndash; 40 кПа. Однак  завдяки своїй волокнистій структурі, плити мають гарні звукоізоляційні властивості. Для мінераловатних плит, застосовуваних у системах  теплоізоляції фасадів, українського стандарту не існує, і вимоги до таких матеріалів, як правило, формулюють в технічних умовах  на системи. У методі & laquo; скріпленої теплоізоляції & raquo; використовуються два види плит. Перший вид & ndash; це вата з безладним розташуванням  волокон (питома вага 120 & ndash; 160 кг / м3, міцність на розрив в напрямку, перпендикулярному до поверхні плит & gt; 10 кПа), довжина плит становить  100 & ndash; 120 см, а ширина 50 & ndash; 60 см. Другий вид & ndash; це плити з розташуванням волокон перпендикулярно до площини стіни, так звані ламельні  (Аналогічні параметри: 80 & ndash; 120 кг / м3 і & gt; 80 кПа), а розміри плит складають переважно 120х20см.


Висновки

При виборі системи утеплення будівлі методом & laquo; скріпленої теплоізоляції & raquo; визначальну роль відіграє забезпечення пожежної безпеки.  У разі утеплення будинків підвищеної поверховості (вище 25 м), будинків підвищеної категорії небезпеки для людей (наприклад, лікарні, школи, зорові  зали тощо, об'єкти загального користування), а також складів горючих матеріалів, краще використовувати систему Ceresit MB. Висока паропроникність  мінплити забезпечує швидкий відвід вологи, наприклад, просихання основи при підвищеній вологості. Отже, система Ceresit MB рекомендується  для об'єктів з підвищеною експлуатаційною вологістю (наприклад, кухні підприємств громадського харчування, пральні, станції очистки води,  мийки автомобілів, лазні і т.п.), за умови виконання відповідної пароізоляції з боку приміщення. Незважаючи на те, що стіни приміщень,  експлуатованих у вологих умовах, найчастіше облицьовуються керамічною плиткою, цього може бути недостатньо, тому підбір матеріалів  для цих цілей вимагає аналізу температурновлажностного процесів. Мінераловатні плити ефективні для будівель, розташованих в місцях з  високим рівнем шумів. Плити з ламельної вати, зручні і легко піддаються зміні форми, ідеально підходять для будинків з криволінійним  контуром.

Система Ceresit ППС найчастіше використовується для утеплення житлових будинків та в індивідуальній забудові. Це є наслідком економічних передумов.  Маніпулюють приблизно в 2,5 рази дорожче пінополістиролу. Майже в десять разів легший пінополістирол є більш вигідним для транспортування  і зберігання на складі. Більш дешевим виявляється також і додаткове механічне кріплення. Пінополістирольні плити значно більш технологічні,  немає проблем з їх розрізанням і шліфуванням. Дрібні частинки пінополістиролу, на відміну від волокон вати, не викликають роздратування шкіри і слизових  оболонок обличчя у виконують роботи з утеплення. Все це призводить до того, що трудовитрати при використанні системи Ceresit MB як мінімум на  20 & ndash; 30% вище. Слід зазначити, що протягом останніх 15-25 років більше використовувалися пінополістирольні плити (мінеральна вата використовується  протягом значно коротшого періоду часу). Важливо відзначити, що за весь цей період не були відзначені випадки розповсюдження вогню  по системам утеплення стін методом & laquo; скріпленої теплоізоляції & raquo ;. У разі вибору пінополістиролу не виникає загрози того, що конструкція  стін може бути перевантажена. Один м2 системи Ceresit ППС при 10 см товщини плит важить не більше 11 & ndash; 15 кг. А аналогічний обсяг системи Ceresit MB з маніпулюють  такої ж товщини & ndash; це вже понад 30 кг. Тому, використовуючи минплиту для утеплення багатошарових стін, слід брати до уваги необхідність  анкерного кріплення до конструкционному шару більш довгими з'єднувальними елементами. У зв'язку з цим в даний час, в залежності від  країни, з використанням пінополістиролу виконується до 7080% робіт з утеплення будівель. Найближчим часом ця пропорція може дещо змінитися,  через збільшення пропозицій по маніпулюють і, відповідно, зростаючої конкуренції серед їх виробників.